Tagasi
NB

Uudised

Kinema paneb Noortebänd 2018 võitjale välja peaauhinna!

Tänavuse Noortebänd 2018 peaauhind antakse välja koostöös Kinemaga. Auhinnafondi väärtus on ligi 3500€, mis pakub võitjale võimaluse külastada Gröningenis toimuvat Eurosonic Festival 2018 ning salvestada kvaliteetne EP.

18. hooajal on Noortebändi sõber ja toetaja hinnatud tõstustefirma Kinema. Nõnda on paljudel konkursiga seotud visuaalidel kasutuses garaažiuks ja tiitel: “Tule garaažist välja!”. Seejuures on Kinemal oluline roll ka auhinnafondi panustamisel. Peaauhinna esimene pool annab vastvõitnud kollektiivile võimaluse salvestada kvaliteetne EP.

See-eest teine pool ehk Gröningenis toimuva Eurosonic Festival 2018 külastus sünnib koostöös Music Estoniaga. Organisatsiooni esindaja, teenuste ja programmide juht Marili Randla kommenteerib festivalikülastust järgmiselt: "1996. aastal alguse saanud Eurosonic Noorderslag on üks olulisemaid ja suurimaid muusikavaldkonna kogunemisi. Suursündmusel esineb tavapäraselt üle 300 artisti kogu Euroopast ja sellest on saanud tõhus uue muusika hoogustaja. Usun, et tulevasele Noortebändi võitjale on see kindlasti kasulik kogemus.”

“Kinemale on oluline toetada kunsti ja kultuuri ning seepärast otsustasime teha koostööd Noortebändi konkursiga. Kuna igapäevaselt tegeleme garaažidega, siis tundus vahva olla ühes üleskutsega, mis ärgitab noori oma loomingut avalikkusele tutvustama. Kõik laulukirjutajad, bändid ja artistid, tulge aga garaažist välja,“ julgustab Kinema finantsjuht Helina Hilimon.

Demovoor on veel avatud ning kõikidel kuni 26-aastastel muusikutel on võimalik kandideerida kuni 21. maini demovooru. Demoloo saatmiseks vajuta SIIA!