Tagasi
NB

Uudised

Kas teha bändi või tegutseda sooloartistina – see on küsimus!

Kas luua muusikat üksi või leida enda kõrvale bändikaaslased? Sooloartisti toetab tänapäeva tehnika, mis võimaldab muusikat luua ning edukalt esitada ka üksi. Ei ole vaja klapitada bändiprooviaegu ega teha kompromisse lugude osas - otsustamine lasub vaid ühel inimesel. Bänd aga toob kokku erinevad isiksused ning oskused. Rohkem isikuid tähendab ühtlasi ka rohkem ideid ning teadmisi. Ansambel Frankie Animal ning artist Lepatriinu jagasid omi mõtteid Noortebändiga.

 

(foto: Ken Oja)

Frankie Animal: ”Sooloartisti võlud on ahvatlevad - aupaistet ei pea kellegagi jagama..”

 Aastal 2012 Noortebändi konkursil edu saavutanud Frankie Animal tõdeb, et tänapäeval on kõigil peaaegu võrdsed võimalused muusika tegemiseks, kuid edukus sellest kindlasti ei sõltu. “Huvi ja kirg muusika vastu, järjepidevus, töökus on võti, mida ei saa kuskilt internetist programmina alla tõmmata või Youtube’i videost õppida,” selgitavad nad. Sooloartisti ning bändi eeliste ja puuduste analüüsimise võtab Frankie Animal kokku järgmiselt: “Erinevatele inimestele sobivadki erinevad töömeetodid, ei saa öelda, et bänditegemine või üksi-tegemine on kummastki parem. Sooloartisti võlud on ahvatlevad - aupaistet ei pea kellegagi jagama… Samas hea bändi lavasünergiat on raske millegi muu heaga võrrelda.”

“Algliikme lahkumine, bändisiseste suhete muutused, liiga pikad koos veedetud tunnid ja asjaolu, et me oleme seda bändi teinud oma elust need 5 aastat, mil inimesed kasvavad ja muutuvad kõige rohkem, on päris mitmel korral bändi sisese tahte ja enesekindluse kõikuma löönud,” nendivad muusikud. Siiski avastavad nad endid alati kolmekesti edasi liikumas. “See tahe koos areneda ja eesmärke saavutada hoiabki bänditegemise juures.”

Frankie Animal avaldas eelmise aasta aprillis oma esimese täispika LP “The Backbeat”. Bänd on üles astunud nii Positivus Festivalil kui ka Tallinn Music Weekil. Muuhulgas saab sel suvel Frankie Animali kuulata Intsikurmu festivalil.

 

 
(foto: Kristi Heil)

Lepatriinu: “Viimasel ajal olen avastanud end unistamas kellegi teise arvamusest. Kaks pead on juba kaks korda rohkem ideid.”

Noortebänd 2016 finalist Lepatriinu ehk Triinu Paomets on avatud nii sooloartistina tegutsemisele kui ka bänditegemisele. 2017. aastal lubab ta keskenduda Lepatriinule kui sooloartistile, kuid see ei ole tema jaoks takistus luua muusikat ka teistega. “Bändi eksistents lihtsalt ei ole mu eesmärk, palju olulisem on leida inimesed kellega koostöö sujub ja loomeprotsess on nauditav,” selgitab Lepatriinu.

Kahtlemata on ka sooloartistina tegutsemisel omad plussid ja miinused. Lepatriinu toob peamiseks plussiks inimeste arvu. “Üksikartistina võib sul olla "bändiproov" mil iganes ning paljud otsused saavad kiiremini vastu võetud, seega ka areng võib olla kiirem, ent  kindlasti nõuab see tugevat teotahet.” Negatiivse küljena toob ta samuti välja inimeste arvu. “Eriti viimasel ajal olen avastanud end unistamas kellegi teise arvamusest. Kaks pead on juba kaks korda rohkem ideid.”

“Pole oluline kas olla bändiliige või sooloartist - muusika algab inimesest endast,” sõnab Lepatriinu.

Peale Noortebändi finaali on Lepatriinu pidevalt meedia huviorbiidis olnud. Selle aasta märtsis astus ta üles Briti muusiku Tom Odelli soojendusesinejana. Lisaks rohketele esinemistele on laulja jõudnud välja anda ka oma esimese muusikavideo loole “Sensitive”. Lepatriinu sõnul aitas Noortebänd tal kasvada ning kiirendas muusikukarjääri.

Muusikaga tegeledes on kõige olulisem tunnetada, mis on see õige ning end järjepidevalt arendada. Frankie Animali sõnul oli bändiliikmete vaheline klapp kohe olemas, lisaks ka ühine muusikamaitse, hea vibe, sarnased mõtted, ühine huumorimeel. Lepatriinu tunnistas, et tal on olnud läbi aastate raskusi leidmaks inimesi, kellega koostöö sujuks. Tänaseks julgeb ta aga väita, et käputäis geeniusi on tema elus end mugavalt sisse seadnud.

Lepatriinu ja Frankie Animal on inspireerivad näited, et muusikat saab edukalt luua nii üksi kui bändikaaslastega - vaja on kirge muusika vastu ning julget pealehakkamist. Kui ka sina tunned, et soovid oma loomingut maailmaga jagada ning saada väärtuslikku tagasisidet oma ala professionaalidelt, saada oma demo Noortebänd 2017 konkursile. Demovoor kestab 31. maini ning oodatud on kõik omaloomingut viljelevad kuni 26-aastased muusikud.

Astu samm oma unistustele lähemale ja kandideeri Noortebändi konkursile SIIN !