Tagasi
NB

Uudised

Noortebänd 2018 alustab live-kontsertide sarja!

Noorte muusikute aasta tippsündmus Noortebänd lükkab paralleelselt demovooruga käima ka live-kontsertide sarja. Juba sel laupäeval, 28.04 toimub NO99-s esimene Noortebändi live, kus üles astuvad andekas singer-songwriter Inger ja Noortebänd 2016 võitja The Notes. 

Loe edasi...

Noortebänd 2017 võitja on Rainer Ild!

11. novembril Kultuurikatlas toimunud Noortebänd 2017 finaali võitis dünaamiline duo Rainer Ild, mille liikmeteks Rainer Ild ja Sven Seinpere. Elu24 rahvahääletuse lemmikuks osutus Nora’s Closure.

(Foto: Stanislav Moškov)

Loe edasi...

Noortebänd 2018 poolfinalistid on selgunud!

Tänavune Noortebänd selgitas koostöös 18-pealise žüriiga välja 15 poolfinalisti, kes astuvad juba sel sügisel võistlustulle Noortebänd 2018 tiitli nimel. Poolfinaalid toimuvad 4., 5. ja 6. oktoobril kolmes Eesti linnas - Tallinn, Tartu ja Pärnu. Noortebänd 2018 võitjat ootab ligi 3500€ suurune peaauhind, mis antakse välja koostöös Kinemaga. 

Loe edasi...

Showcase festivalid - soovitusi kandideerimiseks ja esinemiseks

Showcase festivalid on muusikutele idaalne võimalus oma loomingu laiemale avalikkusele tutvustamiseks ning kontaktide loomiseks. Euroopa juhtivaid linnakultuuri festivale Tallinn Music Week läheb lahti järgmise aasta märtsis, kuid kandideerimisavaldusi on võimalik veel saata. Varasemalt on festivalil üles astunud sadu esinejaid nii Eestist kui piiri tagant, nende hulgas ka rohkelt Noortebändi osalejaid.

Loe edasi...

Kas teha bändi või tegutseda sooloartistina – see on küsimus!

Kas luua muusikat üksi või leida enda kõrvale bändikaaslased? Sooloartisti toetab tänapäeva tehnika, mis võimaldab muusikat luua ning edukalt esitada ka üksi. Ei ole vaja klapitada bändiprooviaegu ega teha kompromisse lugude osas - otsustamine lasub vaid ühel inimesel. Bänd aga toob kokku erinevad isiksused ning oskused. Rohkem isikuid tähendab ühtlasi ka rohkem ideid ning teadmisi. Ansambel Frankie Animal ning artist Lepatriinu jagasid omi mõtteid Noortebändiga.

Loe edasi...

Noortebänd 2016 on THE NOTES

Noortebänd 2016 võitis Raplast pärit indie-folk trio The Notes, kes viis koju ka publiku lemmiku tiitli.  “Tunne on suurepärane, muidugi lootsime võitu, aga endale pinget selles osas peale ei pannud,” olid noored muusikud meeldivalt üllatunud.

Loe edasi...

Noortebänd 2016 finalistid on selgunud

Möödunud nädalal Tartus, Viljandis ja Tallinnas toimunud poolfinaalidest valis žürii välja neli edasipääsejat - The Notes, Fuqtual, Lepatriinu ning kõikide poolfinaalide peale EIXD´i. Täna südaööl selgus ka rahvahääletuse võitja ja ühtlasi viies finalist, kelleks on Charlemange.

Loe edasi...