Tagasi
NB

Ajalugu

Noortebänd 2015

Noortebänd 2015 finaalkontsert toimus 24.oktoobril Kultuurikatlas, lisaks finalistidele astusid lavale Tuli, Noortebänd 2014 võitja Innersound ja eriprojekt Vanabänd.

Noortebänd 2015 võitis Abandoned Elysium, kes ühtlasi pälvis ka publiku lemmiku tiitli.

 

Konkursi peaauhinnaks oli Noortebänd 2015 arenduspakett, mis koosnes Noortebändi arendusstipendiumist, 200€ väärtuses Drive It Up! kitarri- ja basskitarri konsultatsioonidest, Kõue Mõisa 2-päevasest loomepuhkusest koos salvestamisvõimalusega ning Elu24 meediakoolitusest.

Finalistid:

  • Abandoned Elysium
  • Ol' Mill
  • Voice of Voices
  • Von Dorpat
  • Lights on the Ceiling

Eriauhinnad jagunesid:

  • Esinemiskutse Tallinn Musik Week'ile → Abandoned Elysium
  • Esinemiskutse Intsikurmu 2016 Fesitvalile → Abandoned Elysium
  • Esinemiskutse Jazzkaar 2016 → Von Dorpat
  • Esinemiskutse Juu Jääb 2016 → Ol' Mill
  • Wooden Lifestyle eriauhind → Lights on the Ceiling
  • 311.ee sessiooni ja limiteeritud fännikauba tootmine → Von Dorpat

Poolfinaali said esinemiskutsed:

  • Moody Ocean
  • Out in Tintou
  • Three Thousand Reasons
  • Sculptures
  • Man Made Monkey
  • Eliot Ness
  • J.A. Bänd
  • Ajupesumasin
  • Lektoorium
  • Trachea
  • Today I Learned
  • Meriidian
  • Howling Sky
  • Captain Lionel
  • Isopod

Demovooru žüriisse kuulusid:

Egert Milder, Erik Morna, Ester Faiman, Kadi Maarand,  Kallervo Karu, Kristo Rajasaare, Liisi Voolaid, Mariliis Mõttus, Mart Niineste, Martin “Kid" Saaremägi, Piret Järvis, Sandra Perens, Taavi Otsus, Karl Sirelpuu, Laura Prits, Madis Aesma, Sandra Sillamaa

 

Noortebänd 2015 poolfinaali žüriisse kuulusid:

Sander Mölder, Martin Saaremägi, Egert Milder, Piret Järvis, Kristo Rajasaare, Ester Faiman, Gunnar Viese, Erik Morna, Liana Kolodinskaja, Karl Lomp, Elina Hokkanen, Silver Lepaste, Argo Vals, Veiko Soom, Indrek Mällo

 

Noortebänd 2015 eksperdivooru kuulusid:

Mart Normet, Dace Volfa, Taavi Paomets, Mihkel Kübar, Magnus Andre, Erik Morna

 

Noortebänd 2015 finaali žüriisse kuulusid:

Toomas Olljum, Erik Morna, Kristjan Kaasik, Sandra Perens, Sander Mölder, Taavi Paomets, Dace Volfa, Rasmus Rändvee, Anne Erm

 

Toetajad ja koostööpartnerid:

R2, ETV2,  Elu24, Müürileht, Rada7, Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Tallinna Spordi- ja Noorsooamet, Kultuuriministeerium, RGB, Proaudio, hotell Tartu, Cuu Club, Ööloom, Wooden Lifestyle, 311.ee, Viru Keskus, Melomaan, Tallinn Music Week, Juu Jääb, Jazzkaar, Intsikurmu Festival, Vitamin Well, Kõue Mõis

  

Peakorraldaja: Märt Truman