Tagasi
NB

Noortebänd 2019 HOOAEG

 

POOLFINAALID

10.10 - Sveta Baar, Tallinn

Tallinnas astuvad üles Cortical White, Johanna Kristina, Worn Öut, Mad Morality, Polóšywa ja 5horses.

 

11.10 - Genialistide Klubi, Tartu

Tartus astuvad üles think twice, Noodle Charity, Kelly Vask, Nömmi, Sk!ve ja Elis & Öö Klubi.

 

FINAAL

14.11 - Vaba Lava, Tallinn

 

 

 

 

 

Riiklik Konkurss

 

Noortebänd on Eesti suurim ja pikima ajalooga noortele muusikutele suunatud iga-aastane bändikonkurss.

Noortebänd täidab tähtsat rolli muusikakultuuri arendamises, pakkudes osalejatele muusikaspetsialistide tagasisidet ja koolitusi ning parimat heli- ja valguslahendust kontsertidel, innustades noori ansambleid muusikat hästi tegema ja esitlema.

Noortebändi konkursi eesmärgiks ei ole ainult parima ansambli valimine, vaid olla ka noorele artistile suunanäitajaks ning hüppelauaks Eesti muusikasse. Mitmed eriauhinnad ja esinemiskutsed festivalidele on verivärskele bändile äärmiselt motiveerivad, ent samas ka vajalikud, et ansambli loomingut esitleda ja esmaseid kontakte luua näiteks kontserdi- ja festivalide korraldajatega.

Konkurss ei ole stiililiselt ega instrumendiliselt suunitletud, jättes kõikidele võimaluse kandideerida ja tõusta esile.

Noortebändi on korraldatud alates 2001. aastast.

Noortebänd on andnud tuule tiibadesse paljudele Eesti lavadele jõudnud noortele artistidele : Rainer Ild, Lepatriinu, Eik, The Notes, The Werg, Ziggy Wild, The Boondocks, Frankie Animal, Tenfold Rabbit, Slippery Slope, Sibyl Vane, Wilhelm,  Ans Andur, Bedwetters, Junk Riot, Rising Sun ja paljud teised.

Noortebänd 2018 võitja on DUO RUUT.